Her Gün GelişenGlobal Yapılanma

Türkiye (Genel Merkez) İdeal Tarım Ürünleri Ticareti AŞ - İstanbul

Global olarak faaliyet gösteren İdeal; üreticileri, tedarikçileri ve şirket yapılanmaları ile 36 farklı ülkeye taze meyve-sebze ithalatı ve ihracatını yönetmektedir.

Verita, Pepita ve Ekopita markaları ile farklı hedef kitlelere ve pazarlara "Tam Tedarik" anlayışı ile hizmet veren merkez durumundadır. 

 

Selçuk Serçe Genel Müdür
İdeal Tarım Ürünleri Ticareti AŞ
sserce@idealtarim.com.tr

Türkiye Genelinde Dağıtım Noktaları

Antalya Mert Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret AŞ

Mert Tarım, 1996 yılında İstanbul’da kurulmuştur. 2011 yılında gelişen pazar koşullarına daha başarılı hizmet vermek için genel merkezi Antalya’ya taşınmıştır. Faaliyetlerini her geçen gün geliştiren Mert Tarım, dünyanın değişik coğrafya ve iklimlerinde yetişen egzotik-tropik meyve ve sebzeyi özellikle Akdeniz Bölgesi tüketicilerine sunduğu gibi Anadolu coğrafyasında yetişen taze sebze ve meyveleri de yurt dışı pazarlarındaki tüketiciye ulaştırmaktadır.

Ufuk Güngör
Genel Müdür
Mert Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret AŞ

+90 542 543 75 13

ugungor@merttarim.com.tr

Bayrampaşa Hal

1998 yılında, İstanbul Bayrampaşa Hali’nde açılan 208 no’lu İdeal Tarım yazıhanesi, uzun yılların getirdiği sektör deneyimiyle en kaliteli ürünlerin dağıtımı ve piyasaya sürülmesi faaliyetlerini yürütmektedir.

İzmir Şube

İzmir Şube, 2006 yılından bu yana Ege Bölgesi’ndeki satış noktalarının kontrolünü ve merkez depodan gelen ürünlerin bölgeye sevk edilmesini sağlamaktadır. Ayrıca, yeni satış noktaları ve potansiyel müşteriler ile iletişime geçerek ürünlerin bölgede tanıtımına yönelik çalışmaları yürütmektedir.

Yalova Depo

Yalova’da bulunan depo ile başta kivi olmak üzere, bölgede yetişen en kaliteli meyve, sebze, malzeme, ekipman ve hizmetlerin tedarik edilmesini sağlamaktadır. Bölge ürünleri uygun depolama şartlarına göre depolanır, nem ayarları kontrol altında tutulur ve tüm bu ürünler merkez depoya sevk edilir.

Denizli Bahçe

Denizli’deki 1.000 dönümlük arazide Türkiye ve tüm dünya pazarları için “İyi Tarım Uygulamaları” sertifikasına sahip elma, armut ve üzüm türleri yetiştirilmektedir. 40 kişilik bir ekiple yürütülen çalışmalarda arazinin bir kısmı Ar-Ge alanı olarak kullanılmaktadır. Denizli'deki tesiste ürünlerin bölgeye, coğrafyaya ve iklime uygunluğunu test edilmekte, tüm üretim süreci izlenmektedir.

Trabzon Bahçe

Trabzon’daki 20 dönümlük arazide üretim sezonu boyunca tedariki sağlanabilen, piyasa talebini karşılayabilen ve “Organik” sertifikasına sahip yaban mersini çeşitleri yetiştirilmektedir. 3 kişilik ekiple yürütülen çalışmalarda güneş alan, güney yönlere bakan, su drenajı ile hava akımının uygun olduğu, nemli ve asitli arazilerde üretim gerçekleştirilmektedir.

Antalya Paketleme İstasyonu

Piyasa ve müşteri ihtiyaçları doğrultusunda Akdeniz Bölgesi’nin en iyi üreticilerinden gelen taze meyve ve sebzeler Antalya’daki paketleme istasyonunda İdeal marka kriterleri doğrultusunda ambalajlanarak depo ve satış noktalarına sevk edilmektedir.

Hollanda Verita Holland BV - Ridderkerk

2007'de kurulan ve o günden bu yana faaliyetlerine aralıksız devam eden Verita Holland BV, kaliteli meyve ve sebze ticaretinde global bazda güvenilir çözüm ortağı olarak bilinmektedir.

Muhammet Çakır Genel Müdür
Verita Holland BV

+31 1 8061 5750
mcakir@veritaholland.nl

Kosta Rika Verita Tropicals Costa Rica SA - San Carlos

Kosta Rika’nın San Carlos Bölgesi’nde 2011 yılından beri faaliyet gösteren Verita Tropicals Costa Rica SA, başta ananas olmak üzere ülkede yetişen birçok meyveyi ve kök bitkilerini Ortadoğu, Avrupa, Uzakdoğu ve Rusya pazarlarına dağıtmaktadır.

Mert Büke Genel Müdür
Verita Tropicals Costa Rica SA

NL : +31 6 5262 9296 (WhatsApp)
TR : +90 532 587 0911
CR : +506 8652 8729
mert@verita.cr

Malezya Ideal Agriculture Products SDN BHD - Selangor

Malezya ve İdeal arasında ticari ilişkilerin başlamasıyla birlikte, 2019 yılında Ideal Agriculture Products SDN BHD kurulmuştur. Karambola, jackfruit, mangosten, rambutan gibi bölgeye özgü tarım ürünleri Hollanda ve Türkiye aracılığıyla dünya geneline dağıtılmaktadır. Ayrıca; Türkiye’de üretilen elma, kivi, incir, kiraz, kayısı, nar vb. ürünler de Malezya’daki tüketici ile buluşturulmaktadır.

Ali Utku Arsoy Direktör
Ideal Agriculture Products SDN BHD

+90 532 371 28 69
uarsoy@idealtarim.com.tr