Her İhtiyaca YönelikTam Tedarikçi

 

Modern Perakendecinin Eksiksiz Çözüm Ortağı

İdeal, sektöre inovatif bir kavram olan “Tam Tedarikçi”yi kazandırmıştır. Tam Tedarikçi kavramı, müşteri memnuniyeti odaklı, her ihtiyaca eksiksiz yanıt verebilmeyi işaret eden, multidisiplinerliği ifade etmektedir.

“Tam Tedarikçi” süreci en iyi yerde, en iyi üretici tarafından yetiştirilen en iyi ürünü bulmakla başlamaktadır. Dünyanın dört bir yanındaki özel ürünler, kusursuz bir lojistik süreçle satış noktalarına ulaştırılmaktadır. Bu sürecin her aşaması, sürekli kalite kontrolleri, soğuk zincirin devamlılığı ve tüm prosesin İdeal Standartlarına uygunluğunun denetlenmesini kapsamaktadır.

Tam Tedarikçi’liğin belkemiğini oluşturan esaslar arasında; kesintisiz, pazarlama desteği ve tedarik güvencesi, parekendeciye eksiksiz hizmet vermek yer almaktadır.

İdeal, “Tam Tedarikçi” yaklaşımının bir sonucu gereği, ithalat ve ihracat süreçlerinde gerekli olan bürokratik uygulamaları deneyim ve organizasyon gücüyle kısa zamanda çözümlemektedir. İdeal, Tam Tedarikçi anlayışı ile tüm iş ortaklarına 360 derecelik kusursuz bir hizmet sunmaktadır.

Dalından SofrayaTaze LezzetlerinSoğuk Zincir Yolculuğu

“Soğuk Zincir"in kırılmaması ürünlerin sevkiyat ve depolama süreçlerinde muhafaza edildiği ısının sabit tutulması anlamına gelmektedir. Böylece, ürünler en taze ve leziz halleriyle satış alanlarına, oradan da sofralara ulaşmaktadır.

Soğuk Zincir için en önemli nokta, hasat sonrası soğutulan ürünlerin depolardan araçlara, araçlardan depo ya da satış alanlarına taşınırken güneş ışığına maruz kalmamasıdır.

Hiçbir ısı değişimine maruz kalmayan taze gıdaların Soğuk Zincir yolculuğu, satış alanına kadar İdeal’in deneyimli ve profesyonel ekibi tarafından kontrol altında tutulmaktadır.

Satış noktasına varan ürünlerin soğuk dolaplara yerleşmesi, saha ekibinin düzenli ve titiz kontrolleri ile devam etmektedir.

İdeal güvencesi ile dalından sofralara ulaşan lezzetlerin yolculuğu aşama aşama aşağıdaki gibi gerçekleşmektedir.

Sadece gerekli olgunluğa erişen meyve ve sebzeler hasat edilir.
Hasat edilen ürünler, depolara alınarak ön soğutma işleminden geçirilir.
Depodan satış noktalarına tüm lojistik süreç özel iklimlendirilmiş araçlarla sağlanır.
Yolculuk tamamlandığında ısı değişimine maruz kalmayacak hızda ve özende soğuk hava depolarına alınır.
Gıdaya uygun olarak üretilmiş, özel ambalajlarla paketlenir ve yüklemeye hazırlanır.
Satış noktasında soğutuculu dolaplara yerleştirilir.
İdeal personeli tarafından periyodik dolap ve ürün kontrolleri yapılır.
Tüm tazeliği ve lezzetiyle tüketiciye ulaşır.

En Taze ÜrünlerYıl Boyunca
Üstelik Tam Mevsiminde

İdeal, farklı yarım kürelerdeki mevsim döngüsünü avantaja çevirerek, tüm dünyaya aynı anda dört mevsimi yaşatmaktadır.

Güney Yarım Küre’de yaz boyunca hasat edilen mevsim meyveleri ile, aynı anda Kuzey Yarım Küre’de yetişen kış meyvelerinin aynı anda tedariki gerçekleşmektedir. Bu döngü; kuzeyde yaz, güneyde kış olduğunda da aynı titizlikle devam etmektedir. Böylece, mevsiminde hasat edilmiş dört mevsimin de ürünlerine erişmek mümkün olmaktadır.

İdeal’in dünya çapındaki üretici ağı ve yurt dışındaki firmaları aracılığıyla taze gıda tedariki her mevsim kesintisiz devam etmektedir. “Tam Tedarikçilik” anlayışıyla 365 gün erişilebilirlik sağlanmaktadır.

Üretildiği ÜlkedeÜrüne Özel Paketleme

 

İdeal’in farklı ülkelerden, farklı üreticilerden tedarik ettiği ürünler; ürüne özel, satış noktasının kullanımına uygun, kullanıcı dostu ambalaj ve kolilerde sevk edilmektedir. Bu ambalajlar ürünün üretildiği ülkelerde üretilen, soğuk zincir ve raf sürecine uygun, gıdaya uygun, ürünü de sevkiyat esnasında koruyan ambalajlardır. Ayrıca satıcı için ürünün teşhirini kolaylaştıracak ve alıcısını cezbedecek şık bir tasarımla, ince detaylar düşünülerek tasarlanıp üretilmektedir.

Ambalajların üretimi, bu şekilde sevkiyat ve tedarikinin yapılması, İdeal’in uzun yıllara dayanan operasyon gücü ve tedarikçi ilişkileri sayesinde sorunsuz ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Ürünler ve Paketleme Yapıldığı Ülkeler:

Verita Frenk Üzümü-Hollanda,  Verita Gold Ananas-Kosta Rika,  Verita Uçak Ananas-Kosta Rika,  Verita Hindistan Cevizi-Hindistan,  Verita Honey Pomelo-Çin,  Verita  Demirhindi-Tayland,  Verita Beyaz Sarımsak-Çin,  Verita Kuşkonmaz-Peru,  Verita Lime-Brezilya,  Pepita Taze Zencefil-Çin,  Pepita Sarımsak-Çin,  Pepita Avokado-Kenya,  Pepita Ananas-Kosta Rika.

Türkiye Üretiyor,İdeal Dünyaya İhraç Ediyor

Yerli üreticileri global standartlarda üretime teşvik eden İdeal, İyi Tarım Uygulamaları ile üretilen ürünleri ihraç ederek yerli tarımı desteklemektedir.

Çilek, Kiraz, Yaban Mersini, Avokado, Kivi, Kivi Gold, Mango, İncir, Kayısı, Şeftali, Nektarin, Üzüm, Elma, Armut, Ayva, Limon, Mandalina, Portakal, Greyfurt, Domates, Biber, Salatalık, Patlıcan, Taze Fasulye, Kabak gibi ürünlerle başlayan yerli ürünlerin ihracatı her geçen gün yeni çeşitlerin eklenmesi ile artmaktadır.

İdeal, global pazarlardaki deneyimi ve bilgisi ile üreticileri pazar ihtiyaçları hakkında bilinçlendirmekte, doğru ürün ve doğru pazarları bularak ihracat sürecini yönetmektedir.  Böylece, global kalite standartlarında üretim yapan yerli üreticilerin ürünleri, dünya pazarlarına ihraç edilerek ülke ekonomisi için değer yaratılmaktadır.